په‌یامی سکرتێری گشتی سازمانی خه‌بات به‌بۆنه‌ی یادی له‌دایکبوونی پێغه‌مبه‌ر(د.خ)

به‌بۆنه‌ی یادی له‌ دایکبوونی پێغه‌مبه‌ری ئیسلام حەزرەتی موحه‌ممه‌د سڵاو درودی خوای لێ‌ بێ،

 پیرۆزبایی بە موسڵمانانی كوردستان، ئێران و جیهان ڕادەگەێنم.

لە كاتێكدا یادی لەدایك بوونی پێغمبەری ئیسلام بەرز ڕادەگرین، کە حكومەتی ملهوڕی ئاخوندی لە ئێران بە ناوی دینی ئیسلام قورسترین و دڕندانەترین ستەم و بێعەداڵەتی بەرانبەر بە هاونیشتنانیانی كوردستان و ئێران، موسڵمان غەیرە موسڵمان پەیڕەو دەكات. بەو هومێدەی یادی لەدایكبوونی پێغەمبەری ئیسلام ببێتە هۆی خرۆشانی یەكجاریی جەماوەری ئێران لە بەرانبەر ستەم و بێدادیەكانی ڕژیمی دیكتاتۆری دەسەلاتدار و بە خەبات و تێكۆشانی جەماوەر و یەكگرتوویی هێزە سیاسیەكانی كوردستان و ئێران، كۆتایی بە تەمەنی ئەو حكومەتە دژی دین و دژی مرۆڤایەتیە بهێندرێ‌.

هومێدوارم ئه‌م رۆژە ‌ پیرۆزه‌ ببێتە مایە‌ی ئاشتی و ئاوەدانی كوردستان و كۆتایی بە جەرگ سوتانی دایك و باوكانی كورد بێنێ‌‌ و خۆشی بۆ خە‌ڵكی کوردستان و ئێران و ناوچه‌که‌ به دوادا بێ‌ و بە زویی شاهیدی كۆتایی هاتن و ڕوخانی حكومەتە دیكتاتۆرو ستەمگەرەكان لە ناوچەكەدا بین.

بابەشێخ حوسەینی

سکرتێری گشتی سازمانی خه‌باتی کوردستانی ئێران

⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆⋆

 به مناسبت میلاد پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) صمیمانەترین تبریكاتم را بە مسلمانان كوردستان،ایران و جهان تقدیم میدارم.

در حالی كە میلاد پیامبر اسلام را گرامی میداریم، حكومت سركوبگر آ‌خوندی در ایران بە نام دین اسلام سنگین ترین و وحشیانەترین ستم و بیعدالتی را علیە هممیهنان كوردستان و ایران،مسلمان و غیر مسلمان اجرا میكند. بە امید آ‌نكه گرامیدشت میلاد پیامبر اسلام موجب خیزش عمومی مردم ایران در برابر ستم و بیعدالتیهای رژیم دیكتاتور حاكم بر ایران و اتحاد میان نیروهای سیاسی كوردستان و ایران،و سرنگونی این حكومت ضد دین و ضد انسانی گردد.

امیدوارم این روز بزرگ موجب صلح و آ‌بادی كوردستان و پایان سوگ مادران و پدران كوردستان و ایران گردد و شادی را برای مردم كوردستان،ایران و منطقە بە دنبال داشتە باشدو شاهد سرنگونی حكومتهای دیكتاتور و ستمگر در منطقە باشیم.

بابەشێخ حوسەینی

ڕێکه‌وت: 2019-11-10 12:19:59
به‌شی: ( سکرتێری گشتی )
هه‌واڵنێر ئارێز