بیانیه شماره1در خصوص حمله هوایی به شماری از مقرها و قرارگاه های نیروهای احزاب کردستان


شهروندان مبارز!

نیروها و احزاب سیاسی کردستان !

مراکز حقوق بشر!

پس از چندین روز حملات فشرده توپخانه ای سپاه پاسداران تروریست و جنایتکار به مناطق مرزی اقلیم کردستان و آسیب رساندن به اموال شهروندان اقلیم کردستان عراق در مناطق مرزی، امروز چهارشنبه 16 شهریورماه، مراکز و مقرهای دیگر کردستان ایران نیروهای زرگوئز، کویه و پردێ، در اقلیم کردستان مورد حملات موشکی سنگین و مداوم پهپادهای سپاه جنایتکار قرار گرفته اند که متاسفانه بر اساس گزارش های اولیه، شماری شهید و مجروح بە دنبال داشتە است.

حملات و یورش خصمانه و تروریستی سپاه پاسداران در حالی صورت می گیرد که نزدیک به 11 روز است مردم ایران و کردستان به درخواست نیروهای مبارز، علیه رژیم آخوندی دست به قیام و اعتصاب زده اند. قیام مردمی اکنون به در تمام شهرها و شهرستان های ایران مشهود است.

 

شکی‌ نیست مبارزه مستمر توده های مردم در ایران و کردستان رژیم آخوندی را متزلزل کرده و در اکثر شهرها اماکن عمومی به کنترل جوانان و انقلابی در آمده است.

رژیم در تلاش است با انجام حملات غیرانسانی خود در خارج از مرزهای ایران از تأثیر اعتراضات مردم در داخل ایران بکاهد و به بهانه حضور نیروهای پیشمرگه در راهپیمایی های داخلی،حملاتش را توجیه کند و از‌ جانب‌ دیگر توجه جامعه جهانی و دولت ها را با این نوع حملات خصمانه،از قیام داخل ایران دور کند.

سازمان خه‌بات کوردستان ایران

حملات خصمانه سپاه پاسداران را به شدت محکوم می کند و از حکومت عراق، حکومت اقلیم کردستان، سازمان های حقوق بشر و کشورهای بین المللی می خواهد در برابر این حملات موضع جدی بگیرند و اجازه ندهند رژیم آخوندی

از مرزهای دیگر کشورها عبورکند و زە تجاوزگری ادامە دهد

مرگ بر رژیم دیکتاتور آخوندی

سازمان خەبات کردستان ایران

کمیته مرکزی


ڕێکه‌وت: 2022-09-29 20:00:40
به‌شی: ( صفحە ازاد )

سیاسی