بیانیه شماره 2 سازمان خبات


از مردم کوردستان و ایران می خواهیم به قیام ها و تحسن  ادامه دهند

 مردم کوردستان!

 مردم مظلوم ایران!

 نیرو ها و احزاب سیاسی ایران و کوردستان ایران

   روز چهارشنبه ۱۵ شهریور 1401 رژیم آخوند با بکار گیری هواپیماهای بدون سرنشین و موشک های بالستیک به مقرهای حزب دمکرات کوردستان ایران، کۆمەڵەی زەحمەتکێشان کوردستان ایران، کۆمەڵەی شۆرشگیری کوردستان ایران و پارت آزادی کوردستان در اقلیم کردستان حمله کرد..  متأسفانه بر اثر این حملات شماری از پیشمرگه ها و غیرنظامیان شهید و مجروح شدند.  سازمان خه‌بات به خانواده ها و همرزمان شهدا تسلیت می گوید و برای مجروحان شفای عاجل و سلامتی آرزو می کند.

 رژیم آخوندی این حملات را در حالی انجام می دهد که تحت فشار شدید مجامع بین المللی و داخلی است و از جانب دیگر قیام ها و اعتراضات مردم ایران به حدی گسترده شده است که از کنترل نیروهای سرکوبگر خارج شده است و تمامی اقشار غیور جامعە  خواستار سرنگونی و نابودی این رژیم  هستند.

 سازمان خەبات کوردستان ایران بار دیگر هرگونه یورش به ویژه حملات پهپادی و موشکی رژیم به مقر احزاب و سازمان‌های سیاسی در اقلیم کردستان را محکوم می کند واین اقدامات رژیم را تجاوز بە محدودەی اقلیم کوردستان و حکومت عراق میداند و خواستار اتخاذ موضع گیری جدی حکومت عراق و جامعه‌ی بین الملی در برابر اقدامات تجاوزگرانه رژیم آخوندی است.

 شکی نیست این وضعیت نیازمند وحدت همه جانبه است، لذا سازمان خه‌بات از سازمانها و احزاب سیاسی کردستان ایران می خواهد که با اتحاد و هماهنگی بیشتر با توطئه های رژیم علیه ملت ما و جنبش حق خواهی در کردستان ایران مقابله کنند. 

سازمان خه‌بات کوردستان ایران بار دیگر از مردم کرودستان و ایران می خواهد به اعتراضات، قیام ها و اعتصابات خود ادامه دهند و در برابر ظلم و بی عدالتی رژیم آخوندی مقاومت کنند.

 سازمان خه‌بات از حکومت اقلیم کوردستان عراق به ویژه اداره بهداشت، بیمارستان ها و احزاب سیاسی اقلیم کوردستان به دلیل برخورد دوستانه و موضع جدی شان در محکوم کردن  این جنایات رژیم قدردانی می کند.

 مرگ  بر رژیم دیکتاتوری

 زنده باد جنبش آزادیبخش کردستان و ایران

 سازمان خه‌بات کوردستان ایران

 کمیته مرکزی

 7,مهر 1401


ڕێکه‌وت: 2022-09-30 18:40:43
به‌شی: ( صفحە ازاد )

سیاسی